Budování inkluzivního a odolného digitálního světa – Spolupráce na budování komunity se sdílenou budoucností v kyberprostoru. To jsou dvě hlavní témata summitu Summit Světové internetové conference, který se do pátku 11. listopadu koná ve Wu-čen (provincie Če-ťiang).

Akce, která je uznávanou platformou pro podporu globálního sdílení internetu, přitahuje účast hostů z celého světa: přijeli zástupci 170 zemí a regionů.

Summit se tradičně zaměřuje na čtyři hlavní sektory: spolupráce a rozvoj, technologie a průmysl, humanitní vědy a společnost a správa a bezpečnost a neopomíjí ani globální kybernetický proctor, který se v současnosti potýká s mnoha problémy, jako je bezpečnost sítí a s ní související únik dat, kybernetické násilí a další. Světová internetová konference Wu-čen Summit 2023 poskytuje platformu pro výměny zkušeností i v této oblasti. Zástupci celého světa proto společně diskutují o budoucím směřování rozvoje kyberprostoru, aby přispíval ke globálnímu ekonomickému rozvoji a pokroku.

23