Za 50 dní se budou konat zimní olympijské hry v Pekingu. „Zimní olympijské hry a paralympiády v Pekingu jsou velkolepé události pro všechny země na světě a jsou dějištěm spravedlivé soutěže pro globální sportovce,“ řekl čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching), který opakovaně zdůrazňoval, že jde o významnou a ikonickou události na začátku fáze čínského „14. pětiletého plánu“.

„Zajištění úspěšného uspořádání zimních olympijských a paralympijských her v Pekingu je významnou událostí pro naši stranu a zemi. Je to náš slavnostní závazek vůči mezinárodnímu společenství,” uvedl Xi Jinping, který v lednu tohoto roku již počtvrté osobně vykonal inspekci na místě přípravy zimních olympijských a paralympiád v Pekingu .

V Národním centru pro skoky na lyžích Xi Jinping zdůraznil: „Musíme nejen úspěšně hostit zimní olympijské hry, ale také je učinit vzrušujícími a jedinečnými.“

„Velmi se těším na naše zimní olympijské shromáždění,“ uvedl prezident Xi Jinping během videosetkání s ruským prezidentem Putinem 15. prosince. Putin odpověděl: „Plně věřím, že Čína je plně schopna pořádat zimní olympijské hry nejvyšší úrovně.“

Prezident Xi Jinping letos opakovaně prohlásil, že Čína překonala dopad epidemie a představí světu jednoduché, bezpečné a vzrušující olympijské hry. Jeho slova si získala široké uznání mezinárodního společenství. Mnoho politických představitelů ocenilo čínské přípravy na zimní olympijské hry a zimní paralympiádu v Pekingu a netrpělivě se těší na příchod této akce.

V době bouřlivých změn světa budou zimní olympijské hry v Pekingu používat univerzální sportovní jazyk ukážou, že je možné společně bojovat s epidemií a budovat společnou budoucnost pro lidstvo.