V roce 2008 bylo založeno Kulturní a kreativní centrum Zakázaného města. Díky produkci módních výrobků pocházejících historických památek se 600letému Zakázanému městu podařilo stát se celebritou na internetu.

Různé předměty denní potřeby a ruční práce s palácovými barvami jsou velmi oblíbené u mladých lidí. V roce 2017 nabízelo Zakázané město více než 10 tisíc předmětů, za které získalo 1,5 miliardy juanů. Následující text představuje některé z nich.

 

Záložka do knihy klidného slona

Klidný slon se objevuje ve dvojicích na obou stranách císařova trůnu. Slon je vysoký a majestátní a stabilní jako hora Tai. V minulosti byl znám jako zvíře symbolizující štěstí. Jak říká legenda, „králové budou vítáni, když se objeví bílý slon“. Slon nosí na hlavě prsten a na zádech láhev s pokladem – zrny, které symbolizují, že svět je mírumilovný a země stabilní.

 

Přenosný čajový set

Čajový set vychází z originálu dynastie Qing. Pohár využívali její císaři každoročně na první den nového roku podle čínského tradičního kanlendáře.

 

Kvetoucí zápisníková sada

Výzdoba pera, záložky do knihy a poznámkového bloku vychází smaltovaných nádob z dynastie Qing.

 

Dřevěná stavebnice Zakázaného města

Stavebnice zobrazuje brány Wu a Taihe a síně Taihe a Baohe. Přibližuje vynikající design, funkci a význam starověké čínské architektury.

 

Rtěnka Zakázaného města

Desing rtěnky je inspirován dvorním oblečením a vyšívacími vzory. Spojuje tradiční čínskou estetiku s oblíbenými barvami a špičkovou technologií.