Máte doma „cibulák“? A věděli jste, že na modrobílých talířích a mísách vůbec není cibule? Že tento v česku oblíbený dekor vlastně pochází až z daleké Číny? Umíte si představit, že na půdě najdete omšelou vázu po babičce a v dražbě za ni dostanete miliony?  A neunikl vám zajímavý archeologický nález čínské misky v Praze na Starém městě? Nejen o tom píšeme v novém magazínu Dossier – Čínský porcelán, který 30. září najdete jako součást deníku Právo a od pátku si jej můžete zakoupit v prodejnách tisku nebo objednat přímo u nás.

Na 48 stranách jsme se věnovali historii i současnosti čínského porcelánu, jeho odkazu v České republice, díky čemuž jsme poznali mnoho zajímavých a inspirativních osobností. Nečekejte ale odborné texty – naším cílem nebylo přinést ucelený přehled vývoje tohoto ceněného produktu ani připravit specializovaný časopis, ale potěšit vaše oči krásou zrozenou z rukou šikovných lidí, jejich odkaz je předáván z generace na generaci. Ne nadarmo mistr Kchung Siang-čching v jednom z článků tohoto Dossier říká: „Dělám to, o čem předchozí generace řemeslníků jen snily.“

Magazín si též můžete objednat přímo v našem vydavatelství Litmedia: Vlastimil Socha, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 775 855 360.